Сент Етиен разгроми Реймс с 4:0 в среща от 15-ия кръг на френското първенство и се изкачи на 5-о място с 24 точки, на 10 от лидера Пари Сен Жермен.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като и двата отбора имаха проблеми с ударите към вратите на противника. Но малко след един час игра Байал Сал откри резултата, след като засече с глава центриране на Ромен Амума от корнер.

Домакините удвоиха преднината си в 76-ата минута, отново с гол с глава. Лоик Перен прати топката в мрежата при центриране на Йоан Мало от фаул. Капитанът Мало напарви аванса на своите класически две минути по-късно при добавка. Вратарят Коси Агаса отби удара на Сал с глава, но после не успя да улови топката.

Турският ветеран Мевлут Ердинч оформи крайното 4:0 три минути преди края на мача. Останалите срещи са по-късно днес, като Монако домакинства на Рен, а Лил гостува за дербито на Бургундия на състава на Валансиен.