Сао Пауло победи сънародниците си от Атлетико Минейро с 2:0 в мач от последния кръг в група 3 на турнира Копа Либертадорес и се класира за фазата на елиминациите.

По същото време Арсенал спечели с 2:1 на собствен терен срещу боливийския Дъ Стронгъст, но това се оказа недостатъчно въпреки равенството в точките.

Атлетико Минейро завърши 1-ви в групата с 15 точки, пред Сао Пауло със 7 и по-добра голова разлика от аржентинския Арсенал Саранди. Дъ Стронгъст останаха последни с 6.

Домакините бяха без наказания за 4 мача Луис Фабиано, натрупалият картони Жадсон и Майкон. Но въпреки това основната фигура на домакините за пореден път се оказа вратарят Рожерио Сени, който откри резултата от дузпа в 57-ата минута, отсъдена заради нарушение срещу Алойзио. Осем минути преди края Адемилсон оформи крайното 2:0. Звездите на гостите Жо и Роналдиньо, изобщо не демонстрираха каквито и да е качества.

При това положение Арсенал трябваше да спечели с минимум с 6 гола разлика срещу боливийците, които също имаха своите шансове да продължат. Мартин Ролe в 30-ата минута откри резултата, а Хулио Фурх удвои в 62-ата минута. Гостите върнаха едно попадение в добавеното време чрез Харолд Рейна.

В група 1 всичко беше ясно, а единствената въпросителна оставаше дали Бока Хуниорс и Насионал ще съберат още точки и кой ще завърши като победител. И двата отбора обаче загубиха мачовете си и подреждането се запази, оглавявано от уругвайците.

Еквадорският Барселона Гуаякил се възползва и постигна първа победа в групата, надделявайки с 1:0. Разписа се Гонсало Кастийехос в 37-ата минута, който вкара след разиграване от фаул и прострелно подаване на Пералса.

Мекисканският Толука също спечели, но с 3:2 срещу Бока. Два пъти във вратата на Агустин Орион се разписа Флавио Сантос, който порази целта в 65-ата и в 81-ата минута. Едгар Бенитес откри резултата за домакините, а за аржентинския отбор точни бяха Сомоса и Паул Фернандес.