Рубин се наложи с 2:0 над Локомотив (Москва) в дербито дало началото на 22-ия кръг на руската Премиер лига.

Головете за отбора от Казан паднаха в края на двете полувремена. В 40-ата минута Бибрас Натхо се възползва от лошо избита топка от бранителите на съперника и с премерен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0. В 87-ата мин. след бърза контраатака Владимир Дядун пробяга над 20 метра с топка в крака и накрая реализира за 2:0.

В класирането Рубин поне временно е на 4-то място с 38 точки, 4 след Анжи, който е на 2-та позиция, даваща право на участие в Шампионската лига и 2 повече от следващите Спартак (Москва) и Кубан. Локомотив записа 5-и пореден мач в първенството без победа и заема 9-а позиция с 32 точки.