Кристиано Роналдо вкара в 17-ата минута и подаде за попадение на Месут Йозил само 14 по-късно, благодарение на което Реал (Мадрид) се наложи с 2:1 над Евертън и се класра за финалния мач от турнира Международна шампионска купа, провеждащ се в САЩ.

Роналдо и Йозил бяха в основата на всичко по-интересно в полза на Реал на стадиона на местния бейзболен тим Лос Анджелис Доджърс, с което двамата оставиха Кралския клуб непобеден в предсезонната подготовка.
Никица Йелавич пък вкара гола за Евертън, след като се разписа в 61-ата минута. "Карамелите" обаче не успяха да се доберат до равенство и дори можеха да загубят с повече, но американският национален страж Тим Хауърд спаси доста положения на своята врата.

Финалът на турнира е насрочен за сряда вечер в Маями, където Реал ще срещне победителя от мача между Челси и Милан. Двата европейски колоса играят в Ню Йорк в неделя.