Шампионът на Южна Америка Атлетико Минейро се спаси от нов резил на световното клубно първенство и с гол в последната минута завоюва третото място в надпреварата. След като изненадващо загуби на полуфиналите от домакина Раджа (Казабланка), сега бразилският тим спечели с 3:2 срещу водения от Марчело Липи Гуанджоу Евъргранд.

Началото на мача бе шеметно. Атлетико поведе още в 2-рата минута с попадение на Диего Тардели, китайците направиха шокиращо бърз обрат. Мурики, който пристигна в Гуанджоу именно от Атлетико Минейро наказа бившия си отбор в 9-ата мин., а аржентинецът Дарио Конка, който китайците превърнаха в един от най-скъпоплатените играчи в света след трансфера му от Фулминензе, бе точен от дузпа в 15-ата мин.

В добавеното време на първата част резултатът бе изравнен с гол от пряк свободен удар на голямата звезда на терена Роналдиньо. Той обаче не изкара целия мач и в 87-ата минута получи червен картон, след като изрита противников футболист при вече спряна игра.

Въпреки че бе с човек по-малко, Атлетико Минейро стигна до гол и в 91-ата минута Луан реализира за 3:2 и донесе успеха и бронзовите медали на своя отбор.