Раджа (Казабланка) ще бъде съперникът на Байерн (Мюнхен) на финала на световното клубно първенство в Мароко, след като отстрани Атлетико (Минейро) на 1/2-финалите в турнира.

Домакините се справиха със съперника след успех с 3:1, дошъл изключително трудно.

След безплодно първо полувреме двата тима си отбелязаха четири гола през втората част. Първо Мухсин Яжур откри в 51-ата минута в полза на домакините на шампионата, но 13 по-късно Роналдиньо изравни с красиво попадение.

Шест минути преди края Мухсин Мутуали отново даде преднина на Раджа след точно изпълнена дузпа за нарушение на Ревер в наказателното поле. В 94-ата минута пък влезлият като резерва Виани Мабиде оформи крайното 3:1 за мароканците.

Финалът между Байерн и Раджа ще се играе в събота, 21 декември, от 21,30 ч. българско време, а двубоят за 3-4 място между Гуанджоу и Атлетико е в същия ден, но от 18,30 ч.