Мексиканският клуб Монтерей спечели Шампионската лига на КОНКАКАФ за трети пореден път, след като спечели във втората финална среща с 4:2 срещу сънародниците си от Сантос Лагуна.

Първата среща завърши 0:0, а сега гостите от Лагуна стартираха много по-добре в мача и поведоха с 2:0. Четири гола в последните 30 минути обаче бяха по силите на Монтерей за крайната победа.

Алдо Де Нигрис намали на 1:2 в 60-ата минута, а в 83-ата
Нери Кардосо се възползва от лошо изчистване на защитата и изравни. Де нигрис центрира от фаул в 86-ата минута и Алберто Суасо направи 3:2, а в добавеното време отново Суасо оформи крайното 4:2.

Последният отбор, който е печелил три пъти подред
шампионската титла на Северна Америка, е също от Мексико- Крус Асул в периода 1969-1971. За гостите от Сантос головете вкараха Карлос Кинтеро в 38-ата минута и Фелипе Балой в 50-ата.