Марсилия измъкна минимална победа над останалия рано-рано с девет души отбор на Тулуза в първа среща от 18-ия кръг в Лига 1.

Марсилци спечелиха с 1:0 като гости, като единственото попадение отбеляза влезлият като резерва Андре-Пиер Жиняк в 68-ата минута.

След този резултат тимът на Марсилия събра 35 точки и се изравни с лидера Лион, който играе в неделя като гост на Пари Сен жермен. Именно парижани са на 3-о място с 32. Още през първото полувреме двама играчи на домакините поеха пътя към съблекалнята, но разочароващите гости не направиха нищо.

В 27-ата минута левият бек на Тулуза Шейк М'Бенге беше изгонен с директен червен картон, след като влезе зверски в глезена на крилото Морган Амалфитано. Нисичкият бързак така и не успя да продължи и беше заменен от Жиняк.

В 40-ата минута Франк Табану напарви дузпа, след като повали в наказателното поле Джордан Айю. По-големият му брат Андре Айю пропусна да даде аванс на гостите, след като не вкара дузпата. Само след две минути обаче Табану вече пое към съблекалните, след като този път едва не уби на терена с двата крака Род Фани от гостите.

Чак през второто полувреме Жиняк раздвижи атаката на Марсилия, а в 68-ата минута с удар с десния крак от ъгъла на пеналта красиво прати топката в мрежата.

Тулуза остава на 12-о място в класирането с 23 точки и четири поредни мача без победа.