Коринтианс победи защитаващия титлата си отбор на Сантос с 2:1 в първия мач от финала на първенството в щата Сао Пауло.

Паулиньо откри резултата за Коринтианс в 41-а минута, а защитникът Пауло Андре удвои в 75-а минута. Сантос върнаха един гол в 82-а минута чрез Дурвал и запазиха шансове за реванша, в който ще преследват 21-ата си титла на щата.

В първия финален мач в първенството на щата Минаш Гераиш отборът на Атлетико Минейро победи категорично с 3:0 Крузейро.

Роналдиньо напомни за себе си, като допринесе за успеха на Атлетико с две асистенции. В 15-а минута Роналдиньо подаде на бившия играч на Евертън и Манчестър Сити - Жо, който откри резултата. Диего Тардели направи 2:0 за Атлетико в 79-а минута след нов пас на Роналдиньо, а защитникът Маркос Роча оформи крайното 3:0.

Отборът на Коритиба, воден от бившия плеймейкър на Фенербахче - Алекс, спечели титлата на щата Парана след победа над Атлетико Паранензе с 3:1 на реванша и общ резултат 5:3.