Коринтианс е новият световен клубен шампион. На финала в японския град Йокохама бразилският тим победи първенеца на Европа - Челси с 1:0.

Единственото попадение реализира бившият нападател на Байерн (Мюнхен) Пауло Гереро в 69-ата минута, който по този начин отмъсти на "сините" за победата им срещу баварците на финала на Шампионска лига в Мюнхен през май.

Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес пък не изпълни обещанието си към феновете да се върне с трофей от Япония. Нещо повече - испанецът допусна втора загуба от бразилски отбор във финала на този турнир, след като през 2005 година начело на Ливърпул отстъпи на Сао Пауло.

Това е втора титла от световното клубно първенство в историята на Коринтианс след триумфа през 2000 година, когато победиха Васко да Гама след изпълнение на дузпи.

Иначе Коринтианс пропусна да излезе напред в резултата още в 35-ата минута, когато с брилянтна изява Гереро намери Емерсон, но катерецът уцели страничната греда. Малко след това Фернандо Торес отправи опасен удар, но вратарят на бразилския тим хвана топката. В 40-ата минута Челси пропусна още една добра възможност чрез Виктор Моузес.

В 54-ата минута Хуан Мата намери Еден Азар, но отново вратарят Касио се отличи с чудесна изява. Всичко приключи в 69-ата минута, когато Паоло Гереро с глава отбеляза първия гол, който се оказа и победен. След попадението на бившия нападател на Байерн 30 хиляди фенове на Коринтианс избухнаха в екстаз.

До края Фернандо Торес отново направи дежурния си пропуск, а в 90-ата минута Гари Кейхил бе изгонен, след като получи директен червен картон заради удар без топка срещу Емерсон.