Италия дръпна в класирането на група "В", където е и България, от квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014 г. в зона "Европа".

След равенството 1:1 в София на старта на кампанията, сега "адзурите" постигнаха 3-та поредна победа и се наложиха с 3:1 в домакинството си на Дания.

Рикардо Монтоливо даде аванс на италианците с удар от границата на наказателното поле в 33-ата минута. Само 4 мин. по-късно резултатът бе удвоен от Даниеле де Росе, който вкара с глава след центриране на Андреа Пирло.

В самия край на първото полувреме Вилиам Квист върна един гол за датчаните, но скоро след почивката, в 54-ата минута, Марио Балотели узакони успеха с 3:1.

Така Италия събра актив от 10 точки на лидерската позиция. На 2-ра позиция с 6 точки е България, след това са Чехия с 5, Армения с 3, Дания с 2 и Малта с 0.