Испания и Бразилия ще спорят за трофея в турнира за купата на Конфедерациите.

"Ла фурия" отстрани Италия след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 0:0, а при наказателните удари световните и европейски шампиони не направиха нито един пропуск и надделяха със 7:6. За "скуадра адзура" пък сгреши Бонучи.

Ден по-рано пък Бразилия се класира на финала след победа с 2:1 над Уругвай.

На трибуните на стадиона във Форталеза беше и колумбийската певица Шакира, която подкрепяше любимия си Жерар Пике от състава на Испания.

Противно на предварителните очаквания по-активният отбор в началото на мача беше съставът на Италия

В 15-ата Маджо по дясното крило намери Алберто Джилардино, който обаче не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин. Три минути по-късно Андреа Пирло центрира, Даниеле Де Роси игра с топката, която премина на сантиметри от лявата греда. В следващата атака Клаудио Маркизио се възползва от недобра намеса на Арбелоа и Пике и за малко не откри резултата.

В 36-ата минута Маджо получи топката по великолепен начин и отблизо прати топката в ръцете на Касияс. В следващата атака Фернандо Торес изпревари Бардзали и отправи силен удар, но топката не попадна в очертанията на вратата, пазена от Буфон.

След почивката испанците заиграха по-активно. Пет минути преди края на редовното време дори момчетата на Висенте дел Боске бяха много близо до победата. Навас проби отдясно намери Пике, който обаче изпрати топката над вратата. Бранителят на Барса направи нов пропуск малко по-късно. Така се стигна до продължения. Пропуски в него направиха Джакерини и Шави и в крайна сметка отново не се стигна до гол.