Холандия разгроми Унгария с 8:1 в мач от група D на световните квалификации и прати съперника си на 4-о място във временното класиране кръг преди края.

"Лалетата" се разиграха на "Амстердам Арена" и водеха с 4:0 още на почивката. Ван Перси откри в 16-ата минута, а в 25-ата Строотман удвои. Джърмейн Ленс направи резултата класически в 38-ата, а Ван Перси с втория си гол покачи на 4:0 минута преди края на първата част.

В 47-ата минута Балаш Джуджак намали от дузпа, но в 53-ата минута отново Ван Перси се разписа за 5:0, оформяйки хеттрика си. Девешери си вкара автогол за 1:6 в 65-ата минута, а Рафаел ван дер Ваарт (86) и Ариен Робен (90) съвсем довършиха "маджарите".

В същото време Румъния и Турция записаха победи и изпревариха унгарците. Северните ни съседи биха Андора с 4:0 като гост, а югоизточните ни комшии надделяха с 2:0 над Естония като гост.

Кръг преди края Турция и Румъния са с по 16 точки, а Унгария е на четвърта позиция с 14. Водачът Холандия е далеч напред с 25.