Съперникът на България в световните квалификации за Мондиал 2014 Италия завърши наравно 1:1 като гост на Холансдия в приятелски мач.

Двубоят се игра на "Амстердам Арена" пред 45 000 зрители. Двата отбора показаха качествен и динамичен футбол. Домакините запонаха да пресират съперниците си в първите минути, което създаде проблеми на италианския тим.

Първото сериозно положение за гол се откри пред Махер в 17-ата минута, който стреля с левия крак, но Буфон парира ударът му. В 25-ата минута отново Буфон се намеси добре при изстрел на Ван Перси.

Нападателите на Италия Балотели и Ел Шаарауи се страеха на предни позиции, но не успяха да стигнат до голово положение.

В 33-ата минута Холандия откри чрез Ленс, който навлезе в накзателното поле и с точен удар не остави шанс на Буфон.

След гола по-опасните положения отново бяха пред италианската врата, но прпуски направиха Ван перси и Джон.

През втората част на двубоя треньорите на двата отбора Ван Гаал и Прандели направиха няколко смени, но високото темпо на играта се запази.

Холандците имаха повече възможност пред Буфон, като най-активен бе голмайстора до момента Ленс. От своя страна пред гостите се откриха положения за изравнителен гол, но пропуски направиха влезлите като резерви Освалдо и Джилардино.

Така е стигна до първата минута на добавеното време и младият нападател на ПСЖ Верати успя да вкара за крайното 1:1 след подаване на Джилардино

Ето и съставите:

Холандия: Крул, Яаанмат (85-Ван Райн), Блинд, Де Врай, Мартинс Инди, Строотман, Махер, Класи (46-Де Гузман), Ва Перси (46-Робен), Ленс, Джон (60-Каут)

Италия: Буфон, Бардзали (74-Ранокиа), Абате, Сантон, Астори, Де Роси (61-Верати), Пирло (46-Флоренци), Монтоливо, Кандрева (46-Диаманти), Балотели (61-Освалдо), Ел Шаарауи (71-Джилардино)