За първи път от 10 години Афганистан беше домакин на футболен мач. Местните играчи зарадваха феновете с класическа победа над Пакистан с 3:0 в контрола.

Стадионът в Кабул беше разпродаден до последния билет и 6 хиляди души се стекоха да наблюдават срещата. Мачът беше обявен като Среща на приятелството и се игра на
новоизградения Стадион на Федерацията, а още в 20-ата минута Санжар Ахмади откри резултата в полза на афганската селекция.

Част от зрителите на стадиона.

12 минути по-късно нападателят Хараш Атефи удвои преднината на домакините, а крайното 3:0 оформи Маруф Мохамади в 71-ата минута.

За последно двете страни са играли официален футболен мач преди 36 години, а в момента Афганистан се опитва да се върне към нормалния начин на живот след  десетилетия на граждански войни и ислямски терор.

През миналата година беше възстановено и първенството на страната, а преди контролата играчите на Афганистан бяха приветствани от принц Али бин ал-Хюсеин от Йордания, който е вицепрезидент на ФИФА.