Германия си осигури място на финалите на Мондиал 2014 след победа с 2:0 над Ейре в мач от група С на квалификациите в Зона Европа.

Така Бундестимът вече е недостижим на върха кръг преди края.

Близо 50 000 зрители на "РайнЕнергиЩадион" в Кьолн отпразнуваха с любимците си класирането напред. Феновете бяха на крака още в 12-ата минута, когато Сами Кедира откри, макар и не без помощта на рикошет, който заблуди вратаря Форди.

В 58-ата минута пък Андре Шюрле успокои своите с втори гол и оформи крайното 2:0.

Швеция пък със сигурност ще играе на бараж след важна победа с 2:1 над преки претендент за второто място Австрия. Гостите водеха с 1:0 на стадиона в Солна след гол на Мартин Харник в 29-ата минута, но с попадения на Мартин Олсон (56) и Златан Ибрахимович (86) "Тре кронур" стигна до пълен обрат и си осигури втората позиция кръг преди края.

В другата среща от тази група Фарьорските острови и Казахстан завършиха наравно 1:1.