Дидие Дрогба не губи ценно време и почна да бележи още в първите си стъпки с екипа на Галатасарай. Голямата звезда на "Джим Бом" се разписа още в първата си среща с екипа на турския гранд, спечелена с 2:1 като гост на последния в класирането Акхисар Беледийеспор.

Националът на Кот д'Ивоар бе оставен на резервната скамейка за наглед лекото гостуване, но се наложи да влиза в игра в 63-ата минута при резултат 0:0.

Само 5 минути след като се появи на терена, Дрогба засече с глава ценриране отдясно и откри резултата - 1:0 за Галатасарай. Три по-късно отново африканецът подаде към Бурак Йълмаз, който направи 2:0 за гостите.

Домакините от Акхисар успяха да върнат само едно почетно попадение, дело на Сертан Вардар в 85-ата минута.

Така Галатасарай вече води с 8 точки на върха пред втория Бешикташ, който обаче има и мач по-малко. Акхисар пък е на дъното на класирането.