Дни преди да приеме България в световните квалификации, Дания посктигна впечатляваща победа с 3:0 при гостуването си на Чехия, където нашият тим направи нулево равенство през миналата година.

"Червения динамит” избухна през второто полувреме в Олмоуц и така прекъсна серията си без успехи и постигна първа победа в камапнията за световното първенство в Бразилия през 2014 г.

Мачът започна динамично, но чистите голови положения пред двете врати през първата част почти отсъстваха. След почивката ситуацията се промени и още в 57-ата минута резултатът бе открит. Гол вкара 20-годишният почти двуметров гигант на върха на атаката на датчаните Андреас Корнелиус. Той получи топката вътре в наказателното поле и с мощен шут под гредата отбеляза- Десет минути по-късно се разписа и един от най-опитните в състава на гостите Симон Кяер се разписа с глава след ъглов удар. Класическото 3:0 оформи Ники Цимлинг с далечен шут в 82-ата минута.

С успеха Дания се изравни с Чехия на 3-ото място в група В на квалификациите в зона "Европа” с по 5 точки, а срещата във вторник с България в Копенхаген придобива още по-голямо значение. Нашите национали в момента заемат втората позиция с актив от 9 точки, но и мач повече. Лидер е Италия с 10 точки. В дъното са Армения с 3 точки и Малта с 0.