Истинско разнообразие от резултати предложиха съперниците на България в квалификационната група за световното в Бразилия през 2014 година. Чехия би Турция с 2:0, Дания падна с 0:3 от Македони, а Макта и Северна Ирландия завършиха 0:0.

Отличен мач за чехите изигра полузащитникът на Виктория (Пилзен) Владимир Дарида, който подаде и за двата гола на своя тим, отбелязани през първото полувреме на мача в Маниса. Той асистира на Ладислав Крайчи още в четвъртата минута, когато 20-годишният халф на Спарта (Прага) вкара своето първо попадение за националния тим.

Дарида беше и в основата и на гола на Давид Лафата, който оформи крайното 2:0 с точен удар в 28-ата минута.

Датският национален отбор по футбол, който е съперник на България в група "В" на световните квалификации, загуби с 0:3 от Македония в приятелски мач, игран в Скопие.

Каспер Шмайхел, който е син на легендарния страж на датчаните Петер Шмайхел, беше предпочетен от Мортен Олсен за титулярен вратар на "червения динамит", но решението на националния селекционер се оказа грешно.

Каспер не пусна гол в своята врата при нулевото равенство в световната квалификация срещу Чехия през есента, но получи цели три само до 24-та минута срещу Македония.

За водения от Чедомир Яневски тим, в който личеше и името на бившия халф на Левски - Дарко Тасевски, последователно се разписаха Горан Пандев, Агим Ибраими и Николче Новески.