Бразилия се класира за финала на турнира за Купата на конфедерациите след победа с 2:1 над Уругвай. Това ще бъде 3-о поредно участие на "Селесао" в мача за титлата и общо пето за тях.

Възпитаниците на Луис Фелипе Сколари обаче срещнаха сериозен отпор, въпреки домакинската подкрепа на препълнения стадион "Ещадио Говернадор Магаляеш Пинто" в Бело Оризонте, и трябваше да чакат чак до 86-ата минута, за да си осигурят място на финала.

Уругвайците дори можеха да поведат в 14-ата минута, но Диего Форлан не успя да реализира дузпа за нарушение на Давид Луис в наказателното поле. Вратарят на бразилците Жулио Сезар улови посоката, в която нападателят изпълни удара, след което успя да избие в корнер.

В самия край на първото полувреме обаче Бразилия успя да поведе в резултата - Неймар бе изведен срещу Муслера, опита да го прехвърли, но вратарят изби топката, която попадна на крака на нахлуващия Фред и "деветката" се разписа с ножичен удар от въздуха.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Още в началото на второто полувреме обаче активната игра на Уругвай най-накрая даде резултат - Суарес изгуби топката в наказателното поле, Тиаго Силва опита да подаде към съотборник, но незнайно как прати кълбото точно на крака на Едисон Кавани, който без да се колебае стреля в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Бразилците се активизираха, но нямаха ясна идея как да отбележат втори гол и залагаха главно на центрирания по фланговете и далечни удари, които често бяха неточни.

От своя страна Уругвай хитро изчакваше възможност за опасна атака и в 79-ата минута удар на Кавани можеше да влезе за втори път във вратата на домакините, но топката рикошира в крака на Паулиньо и излезе в корнер.

Мачът отиваше към продължения, когато в 86-ата минута защитата на гостите направи една от малкото си грешки - центриране на Неймар от корнер отляво не бе изчистено от бранителите в "синьо", Паулиньо надскочи Касерес и с глава прониза Муслера за крайното 2:1.