Босна и Херцеговина се класира на първо голямо първенство в своята история, при това Световно. В свръх ожесточената борба в група G от квалификациите в Европа тимът от бивша Югославия узакони първото си място след минимална победа с 1:0 при гостуването си на Литва.

Голът за успеха реализира един от най-опитните в състава на босненците Ведад Ибишевич в 68-ата минута.

Така Босна и Херцеговина завърши на първо място единствено благодарение на разгромните си победи и съответно по-добра голова разлика от Гърция. И двата тима завършиха с по 25 точки, но головата разлика на Босна и Херцеговина е 30:6, а на Гърция 12:4.

Южните ни съседи остават на второто място и ще играят на бараж. В последния си мач те постигнаха победа с 2:0 като домакин на Лихтенщайн. Головете отбелязаха Димитрис Салпингидис в 7-ата минута и Георгиос Карагунис в 81-ата.

В последната среща от тази група Словакия и Латвия завършиха 2:2. Словаците завършиха на 3-та позиция с 13 точки, следват Литва с 11, Латвия с 8 и Лихтенщайн с 2.