Тотнъм завърши участието си в групите на Лига Европа с пълен актив от 18 точки след шестата си поредна победа. Момчетата на Андре Вилаш-Боаш отново бяха на ниво и зарадваха феновете си след успех с 4:1 срещу Анжи.

С хеттрик на "шпорите" се отличи Роберто Солдадо. Испанският нападател се разписа в 7-ата, 16-ата и 70-ата минута, като последното му попадение бе от дузпа.
Руският тим успя само един път да прати топката във вратата на Брад Фридел чрез Евертон в края на първата част.

На трибуните на "Уайт Харт Лейн" пък бе нападателят на Челси Самуел Ето'о. Преди време камерунецът защитаваше екипа именно на Анжи.

Вижте репортаж от срещата:

В друг мач Шериф победи Тромсьо с 2:0. И двата гола паднаха през първата част. Каду откри в 4-ата минута, а в 36-ата Исмаил Иса покачи на 2:0. Българският нападател засече с глава центриране на Балима. Това е трети гол на Иса в групите след попаденията му срещу Тотнъм и Анжи.

Вижте репортаж от мача:

На 1/16-финалите в Лига Европа ще играят Тотнъм и Анжи, докато Шериф и Тромсьо се сбогуваха с надпреварата.