Левски отпадна от надпреварата за групите на Лига Европа, след като падна след дузпи от Спартак (Търнва). "Сините" могат да винят само себе си за загубата, защото изписнаха преднина от един гол в мача и два в общия резултата, както и числено предимстово в продълженията. Сержиньо Грийн си изработи абсолютно ненужен и глупав червен картон, който възстанови равния брой на играчите на терена.

Редовното време на срещата в Търнава завърши при резултат 2:1 за домакините, какъвто беше и резултатът в София, но в полза на "сините", а в двете продължения по 15 минути отборите не успяха да си отбележат, въпреки няколкото чисти положения. Така се стигна до дузпи, където Христо Йовов бе грешникът за Левски. Той изпусна първата, а всички футболисти на Спартак успяха да вкарат във вратата на Пламен Илиев.

Срещата започна по-добре за домакините, които опитаха да натиснат, но защитата на Левски не се пропука. Така се стигна до 11-ата минута, когато "сините" поведоха в резултата, въпреки по-лошите начални минути.

Даниел Младенов овладя топката и я изпрати в наказателното поле, където Сьорд Арс с глава, от около 6-7 метра, се разписа за 1:0 в полза на своя тим.

На два пъти Спартак (Търнава) имаше възможност да изравни, но не заради невероятни атаки, а две грешки на младия Пламен Илиев, които обаче не бяха наказани. На два пъти той изпусна топката при спасяване, но наблизо нямаше противников играч, който да се възползва.

Въпреки чудесния ход на нещата за "сините", явно има проблеми в българската агитка. След около половин час игра, феновете на Левски от една от фракциите си събраха знамената и напуснаха трибуната.

Второто полувреме изобщо не започна добре за Левски. Милиев се контизи и известо време беше извън игра, а след това получи жълт картон, защото навлезе на терена без разрешение от съдията. Последва и принудителна смяна, при която Милиев беше заменен от Даниел Димов.

В минутата на смяната, 52-а, се стигна и до изравняване на резултата. Защитата на "сините" не успя да се подреди добре и Ладислав Томачек се възползва от това по най-добрия начин. Със силен удар изпрати топката във вратата на Илиев.

Само няколко минути по-късно пред вратата на Левски отново имаше неразбирателство и след рикушет само късметът спаси "сините" от пълен обрат.

В 59-ата минута обаче и това се случи! Томачек беше точен от дузпа и по този начин домакините поведоха, а Левски изгуби всякаква преднина. 11-метровият наказателен удар беше даден след нарушение в наказателното поле на Даниел Димов срещу Кархан.

В 98-ата минута Спартак (Търнава) остана с човек по-малко след като Карнота получи втори жълт картон за игра с ръка. Така Левски ще има леко предимство през оставащите минути. По-малко от пет минути бяха нужни на "сините", за да загубят и тази преднина. Сержиньо Грийн удари Томачек без топка и получи напълно заслужен директен червен картон. Така численото равенство на терена беше възстановено.

В 105-ата минута Томачек изпусна невероятна възможност да оформи своя хеттрик в мача. Той остана сам срещу Илиев след като мина през слабата защита на Левски, но изстрелът му нацели левия страничен стълб на вратата.

Резултатът в реванша след края на редовното време и продълженията: Спартак (Търнава) - Левски 2:1

Дузпи! Спартак (Търнав) - Левски   5:4

Йовов пропуска първата дузпа!

Кархан вкара за 1:0

Арш вкара втората дузпа за Левски!

Ханзел вкарва за 2:1

Владо Гаджев беше точен за 2:2!

Прохазка вкарва за 3:2, а Пламен Илиев отново нямаше късмет да хване.

Тони Калво вкара за 3:3!

Томачек с трети гол в мача - 4:3

Райков не пропуска за 4:4!

Кашчак вкарава решителната пета дузпа за Спартак (Търнава) и изхвърли Левски от Лига Европа!

СПАРТАК (ТЪРНАВА) - ЛЕВСКИ 2:1