Нюкасъл приземи Бордо и го победи с 3:0 в среща от група D на Лига Европа.

"Свраките" откриха резултата още в 16-ата минута, когато Шола Амеоби засече прострелно центриране по земя на Габриел Обертан.

В 40-ата минута Енкрике си вкара автогол и така англичаните удвоиха, а веднага след почивката, в 49-ата минута Папис Сисе направи резултата класически.

С този успех Нюкасъл оглави класирането в групата с актив от 4 точки. Бордо остава 2-ри с 3 точки, колкото има и Брюж. Белгийците победиха като домакин Маритимо с 2:0 и така португалците остават последни с 1 точка.

НЮКАСЪЛ - БОРДО 3:0

1:0 Амеоби (16)

2:0 Енрике (40-автогол)
3:0 Сисе (49)

НЮКАСЪЛ: Елиът (46-Харпър), Симпсън, Уилямсън, Анита, Пърч, Фъргюсън, Кабай (63-Бигиримана), Тиоте (71-Гослинг), Обертан, Сисе, Амеоби.

БОРДО: Карасо, Енрике, Сане, Мариано, Планус, Тремулинас, Гуфран (67-Белион), Плашил (46-Н'Гемо), Обраняк (46-Диабите), Жусие, Сайве.