Ботев се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Пловдивчани постигнаха победа с 2:0 като домакини на Зрински (Мостар) и след равенството 1:1 в първата среща в Босна и Херцеговина продължават напред, където вече ще имат много сериозно има за съперник – Щутгарт.

Срещата започна много предпазливо от страна и на двата отбора, като през първото полувреме дори имаше само едно подобие на положение, при което Ромарио опита лек прехвърлящ удар, но вратарят на Зрински Дуйкович се върна навреме и улови топката на голлинията.

По подобие на предишния сблъсък с Астана и сега Ботев започна много активно второто полувреме и в него реши крайния изход от двубоя. В началните минути след почивката домакините организираха няколко опасни атаки, на които обаче им липсваше завършващия удар. И когато изглеждаше, че гостите от Босна и Херцеговина за първи път отправят поглед към вратата на Ботев, тогава възпитаниците на Станимир Стоилов нанесоха своя удар.

В 78-ата минута се стигна до първото чисто голово положение. Луис Педро осъществи отличен пробив отляво, подаде на Мариан Огнянов, който необезпокояван от около 10 метра не можа да вкара.

Огнянов бързо се реваншира и само 2 минути по-късно реализира. След грешка при изнасянето на топката от защитник на Зрински, топката рикошира във футболист на Ботев и се върна в наказателното поле, където Огнянов овладя и технично пусна топката във вратата на гостите за 1:0.

Само четири минути по-късно резултатът можеше да бъде удвоен, но удар от разстояние на Галчев бе отразен от Дуйкович. Все пак Ботев бързо стигна до ново попадение и в 88-ата мин. Галчев изведе непокрития Неделев, младокът навлезе в наказателното поле и с удар по земя отбеляза и оформи крайния резултат 2:0.

Така "жълто-черните" се класираха за третия квалификационен кръг на Лига Европа, а там съперник ще бъде Щутгарт. Първата среща е в Бургас на 1 август, а реваншът е седмица по-късно, на 8 август.

БОТЕВ - ЗРИНСКИ 2:0

1:0 Огнянов (80)

2:0 Неделев (88

Стартовите състави на двата отбора:

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Бобан Грънчаров, Веселин Минев (90-Артур Енрике), Сивард Спрокел, Борис Галчев, Йордан Христов, Тодор Неделев, Анисе Абел (69-Станислав Костов), Томаш Иршак, Мариан Огнянов, Ромарио Кортзорг (58-Луис Педро).

ЗРИНСКИ: Ратко Дуйкович, Анто Раделич, Хровйе Миличевич, Зоран Бъркович, Иван Църнов (86-Небойша Попович), Ведран Кантар, Милан Муминович (58-Амер Бекич), Сърджан Савич (70-Вучина Шчепанович), Марин Аничич, Велибор Джурич, Дени Симеунович