Бордо излиза за първа победа над английски противник в евротурнирите в четвъртък вечерта. Съперник на "жирондинците" е Нюкасъл, а залогът в двубоя, който може да гледате пряко по RING.BG от 20:00 часа, е първото място в крайното класиране на четвърта група на Лига Европа.

В момента Бордо оглавява подреждането и има с една точка повече от отбора, воден от Алън Пардю. При тази ситуация на французите им стига и равенство, за да триумфират като крайни победители в групата, докато англичаните се нуждаят от задължителна победа, за да си осигурят по-лек съперник във фазата на елиминациите.

Срещата между двата тима от 2-ия кръг на Лига Европа завърши с категоричен успех с 3:0 за "свраките", които нанесоха първото поражение на Бордо за сезона. Тази загуба постави начало на серия от слаби представяния за тима на Франсис Жило, която обаче вече е загърбена.

Нюкасъл имаше два дни по-малко за подготовка, тъй като изигра мача си от 15-ия кръг на Висшата Лига срещу Уигън в понеделник, докато последният двубой на Бордо бе в събота срещу Сошо и завърши 2:2.

Срещу Латикс футболистите на Алън Пардю показаха признаци на съживяване след като в седем поредни срещи на всички фронтове не бяха записвали успех. Нюкасъл победи с 3:0 с два гола на Демба Ба и един на Гаел Бигиримана.