Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Нюкасъл с 4:0 и натрупа самочувствие дни преди реванша от четвъртфиналите в Шампионската лига с Байерн (Мюнхен).

Аугсбург спря рекордите на непобедимия Байерн >>

Два гола за успеха на "червените дяволи" в двубоя от 33-ия кръг на Премиър лийг реализира Хуан Мата. Испанецът откри в 39-ата минута след директен гол от пряк свободен удар. Това се случи за 36-и път за тази кампания в Англия. Най-много такива попадения в Премиър лийг са се случили през сезон 2007/08.

Малко преди почивката Хавиер Ернандес удари греда, а в първите минути на втората част Мата увеличи преднината на своя отбор на 2:0, като се възползва от асистенция на Чичарито. Мексиканецът бе точен за 3:0 в 65-ата минута. Крайното 4:0 оформи влезлият като резерва Аднан Янузай в продължението на срещата.

Така Манчестър Юнайтед записа важна победа преди реванша с Байерн, който е в сряда от 21:45 часа и ще може да го наблюдавате пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.bg.

В класирането шампионите са шести с 57 точки, а Нюкасъл заема девета позиция с 46. Лидер е Ливърпул със 71.

Александър Тонев пък влезе като резерва при домакинското поражение на Астън Вила срещу Фулъм с 1:2. Българският национал се появи на терена в 66-ата минута, но не успя да се разпише. Тимът от Бирмингам е 13-и с 34 точки.