Манчестър Юнайтед възстанови преднината си от 6 точки на върха във Висшата лига, след като се наложи с 3:1 над гостуващия Съндърланд.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, като отбелязаха два гола и пропуснаха други отлични възможности за нови попадения.

Робин ван Перси откри резултата в 16-ата минута. Ашли Йънг направи хубав пробив от ляво центрира остро в наказателното поле, където защитник на Съндърланд не успя да избие топката и холандският нападател я прати мигновенно в мрежата на Миньоле.

Три минути по-късно Том Клевърли завърши отлично подаване на Майкъл Карик и се разписа за 2:0. До края на полувремето пропуски направиха Рууни и Ван Перси.

През втората част Съндърланд заигра по-активно, докато домакините намалиха темпото. В средата на полувремето гостите създадоха няколко добри ситуации за гол, но точно тогава Юнайтед стигна до своето трето попадение. В 59-ата минута Ван Перси направи добър рейд подаде на Рууни, който отблизо направи резултата класически.

Все пак Съндърланд успя да отбележи почетно попадение чрез фрейзър Кембъл, койкт бе точен с глава след подаване на Стефан Сесенон.

Така Юнайтед събра 42 точки, втори е Манчестър Сити с 36, а трети остава Челси с 29, който има мач по-малко.

В друг мач днес Ливърпул разочарова привържениците си, след като преживя поредното си унижение на "Анфийлд" през тази година и загуби с 3:1 от гостуващия Астън Вила.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Головете за бирмингамци отбелязаха Вайман и Бентеке, който се разписа на два пъти, докато почетното попадения за домакините вкара Стивън Джерард в 87-та минута.