Манчестър Юнайтед отново разочарова почитателите си. "Червените дяволи" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Стоук Сити в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига.

Така от началото на годината момчетата на Дейвид Мойс записаха седма загуба във всички турнири.

Стоук, който победи именития си съперник в шампионатен мач за първи път от 1984 г., успя да открие резултата с първата си по-сериозна атака в мача. В 38-ата минута Чарли Адам изпробва късмета си с далечен удар, който се оказа неспасяем за Давид де Хея и хвърли в екстаз феновете на "Британия стейдиъм". Към края на полувремето шампионите получиха още един удар, тъй като централният бранител Фил Джоунс бе заменен принудително след сблъсък с Джон Уолтърс.

Все пак Юнайтед се съвзе и малко след началото на втората част Робин ван Перси изравни благодарение на чудесна асистенция на най-скъпата покупка в историята на клуба - Хуан Мата.

Радостта на "червените дяволи" обаче бе твърде кратка, тъй като пет минути по-късно Адам, който е бивш играч на Ливърпул, за втори път наказа гостите след фантастичен изстрел с левия крак. Уейн Рууни пък пропусна да донесе точка на Юнайтед, след като уцели гредата в добавеното време.

Така Манчестър Юнайтед още повече се отдалечи от първите позиции. Шампионите са седми с 40 точки и изостават с цели 13 от лидера Манчестър Сити, който е и с мач по-малко.

Тотнъм също загуби точки. "Шпорите" завършиха 1:1 при гостуването си на Хъл Сити. Домакините откриха в 15-ата мин. след гол на Шон Лонг. В 62-ата обаче Паулиньо изравни.

Малко след това Хъл пропусна "златна" възможност отново да вземе аванс, но ударът на Никица Йелавич срещна страничната греда. Хърватинът направи още един голям пропуск в края на двубоя.

Така Тотнъм вече е шести в класирането, след като бе изпреварен с точка от Евертън.

Националът Александър Тонев пък влезе като резерва в 87-ата минута при загубата на Астън Вила като гост на Евертън с 1:2. Тимът от Бирмингам е 10-и в подреждането.

Вече бившият отбор на Димитър Бербатов - Фулъм допусна нова катастрофална загуба, която го изпрати на дъното в класирането. На своя стадион "Крейвън котидж" лондончани отстъпиха на Саутхемптън с 0:3, а дебют направиха новите попълнения Холтби и Квист.