Манчестър Юнайтед допусна втора загуба под ръководството на Дейвид Мойс. "Червените" дяволи" отстъпиха на Йокохама Ф. Маринос с 2:3 в контрола, играна в Япония.

Домакините започнаха вихрено, като откриха резултата след само 27 секунди игра. Маркиньос разпечата вратата на Давид де Хеа след неубедителна игра на защитата на шампиона на Англия. В 19-ата минута Уифред Заха направи чудесен пробив отдясно, отправи удар, който обаче срещна играч на японския тим и в крайна сметка топката попадна в Лингард, който възстанови равенството.

11 минути по-късно Таширо си отбеляза автогол, с което даде аванс на Юнайтед. В 49-ата минута обаче Фабио Агияр изравни резултата след като засече с глава центриране от корнер.

В края на мача Йокохама стигна до трети гол, който се оказа и победен. Точен бе Фуджита, който прати топката между краката на Де Хеа за крайното 3:2.

За Манчестър Юнайтед като резерва в игра се появи Шинджи Кагава. Той записа едва 30 минути през втората част, но за сметка на това бе показан цели 42 пъти от местната телевизия, даваща мача на живо. Това разбира се не е учудващо, предвид факта, че Кагава е сред най-известните японски футболисти.

Следващата контрола на Робин ван Перси е Керезо Осака на 26 юли от 13:00 часа.