Изключително любопитни резултати се получиха в мачовете от четвъртия кръг на Висшата лига. Два от фаворитите в шампионата Манчестър Юнайтед и Арсенал се развихриха с разгромни победи, докато други два – шампионът на Европа Челси и първенецът на Англия Манчестър Сити направиха равенства.

Манчестър Юнайтед спечели с 4:0 в домакинството на Уигън.

Хавиер Ернандес изпусна дузпа още в 6-ата минута, а първото полувреме изобщо не предвещаваше подобен резултат, след като завърши без гол. В 51-ата мин. обаче резултатът бе открит от играещият свой мач номер 700 с екипа на Юнайтед – Пол Скоулс. Ернандес се реваншира и вкара за 2:0 в 63-ата мин. Новото попълнение Бютнер направи резултата класически само 3 минути по-късно, а Пауъл оформи крайното 4:0 в 82-ата.

Срещата ще се запомни и като паметна за Райън Гигс, тъй като това бе негов мач номер 600 във Висшата лига, показател, по който отдавна е на първо място.

Арсенал бе още по-категоричен и разби новака Саутхемптън с 6:1 на "Емиратс".

"Артилеристите" бързо поведоха с 4:0 след 2 автогола на съперника на Хуивелд в 11-ата и Клайн в 37-ата минути, а между тях се разписаха Подолски в 31-ата и Жервиньо в 35-ата минути. Фокс вкара почетния гол за "светците" в добавеното време на първата част, а след почивката Жервиньо в 71-ата и Уолкът в 88-ата минути направиха 6:1.

Лидерът до този момент и единствен отбор с пълен актив от точки – Челси, наруши победната си серия и направи 0:0 в гостуването на друг лондонски отбор Куинс Парк Рейнджърс.

Фокусът в този двубой бе върху расисткия скандал между Джон Тери и Антон Фърдинанд. Очаквано играчът на КПР не подаде ръка, нито на Джон Тери, нито на Ашли Коул преди началото на двубоя.

Шампионът Манчестър Сити пък стигна само до 1:1 при гостуването си на Стоук Сити.

Питър Крауч даде аванс на домакините в 15-ата минута, а за "гражданите" точен бе новото попълнение Хави Гарсия в 35-ата мин.

Майкъл Оуен дебютира за Стоук Сити в последната минута на мача, когато влезе като резерва.

В друга среща Астън Вила постигна първа победа, налагайки се с 2:0 над гостуващия Соунси.

В класирането Челси остава на първо място с 10 точки, веднага след това са Манчестър Юнайтед с 9 точки, Арсенал и Манчестър Сити с по 8.