Манчестър Юнайтед се калсира за четвъртфиналите от турнира за купата на Англия (FA Cup) , след като победи Рединг с 2:1

Юнайтед притисна съперника от самото начало и още в първите минути ба двубоя пропусна няколко възможности за гол, като пропуски направиха Уелбек и Валенсия.

След първоначалния натиск на "червените дяволи" Рединг изравни играта и започна по-често да атакува вратата на домакините. В 22-ата минута Ашли Йънг имаше отлична възможност да открие резултата за Юнайтед, но ударът му бе спасен от Федеричи.

До края на полувремето срещата продължи равностойни, като малко преди почивката опасен удар отправи нападателя на гостите Льо Фондър, а влезлия като резерва за домакините Нани отправи страхотен удар от воле, но топката срещна страничния стълб. Португалецът се появи на мястото на контузения Джоунс.

Втората част започна отново с натиск на Юнайтед, но играчите на Рединг се защитаваха добре и се стремяха да убиват темпото на играта. В 60-ата минута Андерсон навлезе мощно в наказателното поле стреля силно, но Федеричи отново бе на място и спаси.

Постепенно атакита на домакините ставаха все по-опасни. Фъргюсън пусна в игра Робин ван Перси и засили още повече нападателната мощ на своя отбор. Така се стигна до 69-ата минута, когато Нани откри резултата с плътен удар по-диагонал, след като получи подаване от Валенсия.

Само три минути по-късно Ернандес удвои преднината на домакините. Мексиканецът получи добро центриране от Нани изпревари стража на Рединг и с глава се разписа за 2:0.
В 81-ата минута гостите успяха да намалят резултата с гол на капитана им Джоби МакЕнъф, който се възползва от грешка в защитата на Юнайтед.

До края на двубоя пред "червените дяволи сеоткриха нови възможности за гол, след като съперниците им заиграха по-открито, но до нов гол не се стигна.

Така Манчестър Юнайтед се класира за четчвъртфиналите за купата на Англия и очаква следващия си съперник, който ще стане ясен след двубоя Мидълзбро - Челси.