Уигън спечели ФА Къп, след като победи Манчестър Сити с 1:0 на финала. Това е първи голям трофей за клуба, а пък именитият тим на „гражданите” остана без отличие през този сезон.

Уигън спечели ФА Къп за пръв път в историята си, след като победи Манчестър Сити с 1:0 на финала. Именитият тим на „гражданите” остана без отличие през този сезон.

Пред повече от 86 хиляди зрители на "Уембли" в Лондон голът на победата за "латикс" реализира Бен Уотсън в 90-ата минута, засичайки отлично с глава центриране от корнер на Шон Малоуни. В 84-ата минута Сити остана с 10 души на терена заради втори жълт картон на Пабло Сабалета, който фаулира грубо Калъм Макманаман.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Преди това двата отбора пропуснаха по няколко добри голови възможности, като Уигън беше по активният отбор на терена и превъзхождаше своя съперник.

Манчестър Сити, носител на купата на ФА през 2011 година и шампион на страната за 2012 година, изненадващо остана без нито трофей през настоящия сезон.

"Небесносините" ще завършат на второ място в крайното класиране в английското първенство. Мениджърът на Сити Роберто Манчини, най-вероятно ще бъде уволнен след края на сезона.

Купата на Англия е първи трофей в клубната витрина на Уигън. Тимът продължава борбата си оцеляване във Висшата лига.