Уест Хям победи Челси с 3:1 в лондонското дерби на 14-ия кръг в Премиър лийг и остави Рафа Бенитес все още без победа начело на "сините".

Това бе седми пореден мач без победа за Челси във Висшата лига и по всичко личи, че отборът няма да има сили да се бори за титлата през този сезон.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес започнаха силно двубоя на "Ъптън Парк" и успяха да открият резултата още в 12-ата минута, когато Хуан Мата се разписа след добра асистенция на Фернандо Торес. Това бе първи гол за тима под ръководството на испанеца, но неговата радост продължи само едно полувреме.

След почивката домакините бяха преобразен отбор и тотално надиграха своя противник, като напълно заслужено стигнаха до пълен обрат.

Карлтън Коул изравни в 63-ата минута, след което гостите с всички сили бранеха вратата си, но все пак капитулираха две минути преди края, когато Диаме се разписа за 2:1. Играчите на Челси бяха напълно безпомощни и не успяха дори да наложат финален натиск, за да се опитат да стигнат до точка, а вместо това Майга вкара трети гол в полза на "чуковете" в продължението на мача.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

С този успех възпитаниците на Сам Алърдайс се изкачиха до седмо място с актив от 22 точки, докато Челси може да изостава с 10 точки от върха до края на деня, ако Манчестър Юнайтед успее да вземе гостуването си на Рединг.