Тотнъм постигна важна победа в борбата за класиране в топ 4 на Висшата лига, което ще осигури класиране в турнира на Шампионската лига през следващия сезон. "Шпорите" се наложиха с 2:0 над гостуващия Блекбърн в мач от 36-ия кръг на английското първенство.

Домакините откриха резултата чрез Рафаел ван дер Ваарт в 22-ата минута. Холандецът бе точен след като се възползва от асистенция на Гарет Бейл. Вторият гол за Тотнъм бе дело на нанглийския национал Кайл Уолкър в 75-ата минута.

С този успех лондонският тим зае 4-то място с актив от 62-точки, колкото има и Нюкясъл, но с по-добри показатели. Шести е Челси с 61 точки.

Лидер е Манчестър Юнайтед с 83 точки, а втори е Манчестър Сити с 80. Двата отобра играят утре вечер в градското дерби, което ще реши до голяма степен развоя в борбата за титлата. На трета позиция в момента е Арсенал, който има 66 точки.