Тотнъм спечели гостуването си на Манчестър Юнайтед с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на английската Висша лига. "Шпорите" постигнаха успех на "Олд Трафорд" за втори пореден път. Мениджърът на Тотнъм, който изпревари съперника си в класирането, Тим Шерууд, постигна може би най-важната си победа в кариерата.

Бербатов вкара първия си гол за 2014 година >>

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в 5-ата минута Крис Смолинг от добра позиция пропусна да се разпише. Малко след това Уейн Рууни изпълни пряк свободен удар, а топката премина на няколко метра от горната греда.

Постепенно Тотнъм взе инициативата и стигна до гол при много хубава атака. В 34-ата минута Кристиян Ериксен центрира и Емануел Адебайор прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Давид Де Хеа за 1:0. В средата на втората част футболистът от Того бе заменен принудително заради контузия.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 59-ата минута "червените дяволи" имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Дани Уелбек, но реферът Хауърд Уеб не отсъди такава. Седем минути по-късно Тотнъм стигна и до втори гол. Арън Ленън направи страхотно включване в тази атака, като въпреки че бе заобиколен от трима играчи, успя да намери Ериксен и датският играч с глава се разписа.

Арсенал се измъкна в края, Челси и Ливърпул не допуснаха изненади >>

Отговорът на Манчестър Юнайтед обаче бе светкавичен. Минута по-късно Дани Уелбек запази интригата в двубоя. Английският национал намали на 1:2, възползвайки се от великолепно извеждащо подаване на Аднан Янузай. Няколко минути по-късно 18-годишният белгиец като по чудо не се разписа след силен далечен удар.

Подемът в играта на "червените дяволи" продължи. В 85-ата минута те отново имаха претенции за наказателен удар заради нарушение срещу Ашли Йънг. До края Уейн Рууни и Неманя Видич от добри положения обаче не успяха да преодолеят вратаря на лондонския тим Уго Йорис.

Манчестър Сити стартира 2014-а с победа в мач с пет гола >>

Интересен факт от мача е, че Уейн Рууни получи 79-ия си жълт картон в кариерата си в английската Висша лига, което го нареди в 10 по този показател за всички времена.
Така Тотнъм е на седмо място в класирането с 37 точки, а Манчестър Юнайтед е една позиция по-назад с 34. Лидер е Арсенал с 45.