Двубоят на стадион"Британия" започна много добре за гостите, които получиха право да изпълнят дузпа още във 2-ата минута за нарушение на Шоукрос, който задържа с ръка Суарес. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард бе точен от бялата точка и даде преднина на своя отбор.

Негативният резултат активизира играчите на Стоук, които успяха да стигнат до пълен обрат. В 5-ата минута след колективна грешка на Агер и Шкъртел, топката попадна в Джонатан Уолтърс, който останал сам срещу Рейна изравни. В 12-ата минута след ъглов удар Кенуайн Джоунс с глава изведе домакините напред.

След това бурно начало мачът продължи да бъде много интересен с положения пред двете врати. Стоук можеше да стигне до трети гол, но много опасен удар на Етерингтън бе спасен от Рейна. Ливърпул също стигна до опасности, но пропуски направиха Суарес и Джерард. Така до края на полувремето не бяха отбелязани нови голове.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Втората част започна с добра възможност за Ливърпул. Суарес от близо пропусна, след като получи хубав пас от влезлия като резерва Стърлинг. В следващата атака Стоук Сити увеличи преднината си. В 48-ата минута Джоунс подаде с глава към Уолтърс, който пое топката с гърди и от въздуха стреля много точно и не остави шанс на Рейна - 3:1.

Високото темпо на срещата продължи и в следващите минути. Ливърпул владееше по-често топката, но атаките на гостите не носеха нужния резултат. Стоук продължи да много опасен в нападение, като Джоунс и Уолтърс продължаваха да притесняват защитата на съперника.

До края на срещата опитите на играчите на Ливърпул да променят резултата останаха неуспешни.

След този успех Стоук Сити измести Ливърпул от 8-то място и вече има 25 точки, докато "мърсисайдци" останаха с 25 точки.