Манчестър Сити няма намерение да изпуска второто място и увеличи преднината си пред останалите кандидати за класиране в Шампионската лига след победа с 2:1 в домакинството си на Уест Хем.

Така след 34 мача, "гражданите" вече има 71 точки, с 8 повече от следващия Арсенал и 13 след Манчестър Юнайтед, който вече си осигури титлата в Англия.

Серхио Агуеро откри резултата в 28-ата минута. Аржентинецът се разписа във вратата на столичани след бърза комбинация със Самир Насри. През втората част превъзходството на Сити продължи и седем минути преди края Яя Туре стреля неспасяемо към вратата на Уест
Хем и направи резултата 2:0. В последните секунди на срещата Анди Керъл реализира почетното попадение в полза на гостие, оформяйки крайното 2:1.

Манчестър Сити вкара поне по едно попадение в последните си 48 шампионатни мача пред собствена публика. Това е изравнен клубен рекорд, поставен преди 83 години.

Уест Хем засега остава на 10-о място с 42 точки – далеч, както от евротурнирите, така и от зоната на изпадащите.