Манчестър Сити спечели домакинството си на Евертън в първата си среща от седмия кръг на Премиър лийг.
"Гражданите" сложиха край на черната серия, включваща поражения от Астън Вила и Байерн (Мюнхен), като надделя с 3:1. Двубоят бе наблюдаван на живо от селекционера на английския национален отбор Рой Ходжсън.

Момчетата на Мануел Пелегрини започнаха по-силно, но въпреки това първи получиха гол във вратата си. Точен в 16-ата минута бе Ромелу Лукаку, който се разписа във втори пореден мач на ''карамелите''.

Осем мин. по-късно Сити бе на път да изравни, но Джеймс Милнър уцели страничната греда. В края на мача ''небесносините'' обърнаха нещата в своя полза след попадение на Серхио Агуеро, дошло след хубав пас на Давид Силва.

В 69-ата минута Сити получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Агуеро, който обаче не успя да вкара топката във вратата. Това обаче стори вратарят на Евертън Тим Хауърд с неадекватна намеса при изпълнението на наказателния удар.

В четвъртата минута на добавеното време домакините бяха на път да вкарат четвърти гол, но само намесата на Хауърд при изстрела на Самир Насри предотврати това.
Така преди изиграването на останалите срещи от кръга, Манчестър Сити е втори с 13 точки, а Евертън заема пета позиция с 12.