Манчестър Сити стигна до четвъртфиналите за Купата на Англия, след като разгроми Лийдс с 4:0 у дома. В герой за "гражданите" се превърна Серхио Агуеро, който вкара два гола за успеха на своя тим и създаде още куп положения пред противниковата врата.

Яя Туре откри резултата в петата минута, след като получи страхотен пас от Карлос Тевес. Десет минути по-късно бранител на Лийдс задържа Серхио Агуеро и реферът отсъди дузпа. Кун отбеляза от бялата точка за 2:0.

В 52-ата минута Карлос Тевес направи резултата класически. Аржентинецът прати топката в мрежата след удар отблизо. Агуеро оформи крайното 4:0 в 74-ата минута.

Гостите не съумяха да сътворят нищо интересно пред противниковата врата и дори не стигнаха до почетно попадение.

В друг мач Уигън би Хъдърсфийлд с 4:1 и също продължава напред.