Манчестър Сити не спечели мач за трети пореден път. Нещо повече, "гражданите" загубиха от Саутхемптън с 1:3 в двубой от 26-ия кръг на английското първенство.

Така те все повече се отдалечават от титлата, след като разликата с Манчестър Юнайтед е девет точки. Ако "червените дяволи" бият Евертън в неделя, двата тима ще бъдат разделени от цели 12 точки.

Саутхемптън е на 15-о място в класирането с 27 точки.

Двубоят започна кошмарно за шампионите. Пънчиън откри резултата за домакините още в седмата минута. В 22-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Дейвис бе точен след груба грешка на Джо Харт.

Джеко върна надеждите на Сити за нещо повече в този мач, след като отбеляза в 39-ата минута. Това обаче бе единственият светъл лъч за тима на Манчини в тази среща. В 48-ата минута Гарет Бари си отбеляза много нелеп автогол и това бе капакът на всичко. Бари засече центриране на Ламбърт и стреля в собствената си врата, необезпокояван от никого.