Алекс Фъргюсън се сбогува с "Олд Трафорд", поне като мениджър на Манчестър Юнайтед, с победа в последните минути срещу Суонзи от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Това бе последно домакинство на "червените дяволи" за сезона и те постигнаха успех с 2:1, след който пък официално бе награден като новия шампион на Англия.

Феновете посрещнаха подобаващо сър Алекс, още преди мача той направи почетна обиколка на терена, а от трибуните на стадиона навсякъде личаха транспаранти с благодарност към великия шотландец, както и към Пол Скоулс, за когото това също бе последен мач пред родната публика.

Юнайтед стигна до успеха едва в 87-ата минута с победен гол на Рио Фърдинанд. Преди това в 39-ата мин., домакините бяха повели чрез Хавиер Ернандес, но гостите от Уелс изравниха в 49-ата с попадение на Мичу.

За Алекс Фъргюсън като мениджър на Манчестър Юнайтед остава само един мач и той ще бъде при гостуването на Уест Бромич Албиън. Така или иначе „червените дяволи” отдавна вече са шампиони и тази победа вече имат 88 точки, 13 повече от следващия Манчестър Сити. Суонзи остава 9-и с 46 точки.