Евертън осъществи невероятен обрат спря серията от пет поредни победи на Тотнъм в среща от 16-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци спечелиха с 2:1, а и двете си попадения те вкараха в добавеното време на срещата.

Гостите от Лондон бяха повели с попадение на Клинт Демпси в 76-ата минута. В първата минута от добавеното време резултатът обаче бе изравнен. След центриране на Сиймъс Коулман, привлеченият в Евертън точно от Тотнъм Стивън Пиенаар с плонж с глава реализира за 1:1.

Минута по-късно ново центриране доведе до обрата. Пас на Апостолос Велиос бе засечен с глава Никица Йелавич и топката влезе във вратата на Юго Йорис за 2:1.

Така Евертън изпревари Тотнъм и зае четвъртото място в класирането. И двата тима са с по 26 точки, но "карамелите" са с по-добра голова разлика.