Нюкасъл победи Челси с 2:0 в първи мач от 10-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията паднаха след почивката, като Йоан Гуфран и Лоик Реми бяха точни съответно в 68-ата и 89-ата минути. Особено красив бе вторият гол, тъй като топката се отби в страничната греда, преди да влезе в мрежата на Петер Чех за втори път.

Преди почивката ''сините" имаха своите шансове като Джон Тери удари греда, а малко по-късно Хуан Мата претендира за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена

Любопитна подробност е, че Джон Тери демонстрира 100 % ефективност що се отнася до пасовете си през първото полувреме. Капитанът прати топката към свой съотборник общо 42 пъти, като нито един път не сгреши.

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо пък вече пети мач няма успех срещу тим от североизточна Англия (едно равенство и четири загуби). Последната му победа над отбор от този регион в Премиър лийг бе през януари 2006 година.

Така преди изиграването на останалите срещи Челси е трети с 20 точки, а Нюкасъл се изкачи на девета позиция и е с 14 точки.