Съндърланд изненада Манчестър Сити и победи с 1:0 при домакинството си от 11-ия кръг на Висшата лига. Дори и трите точки няма да мръднат опашкаря от предпоследното място във временното класиране, но пък домакините дадоха шанс на Манчестър Юнайтед да изпревари градския си съперник, ако бие Арсенал.

Единственото попадение в мача бе дело на защитника на Съндърланд Фил Бардсли, който се възползва от грешка на колегите си от Манчестър Сити и се разписа в 22-ата минута на мача.

Сити опита да натисне, но Серхио Агуеро пропиля няколко добри положения, а десет минути преди края резервата Един Джеко стреля на сантиметри край целта с глава след центриране от корнер на Александър Коларов.

Малко по-късно Коларов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до гредата на Вито Маноне.