Милуол се класира за полуфинал в турнира за Купата на Англия, след като се наложи с 1:0 над Блекбърн в преиграване на четвъртфинала. Първата среща завърши при нулево равенство, а сега победното попадение за лондончани вкара капитанът им Дани Шиту малко преди края на първото полувреме.

За Шиту това е втори гол през сезона, като преди това се разписа пак в турнира за Купата на страната- при успеха над Астън Вила в мача от 4-ия кръг. Сега той вкара в 43-ата минута с глава, засичайки центриране на Крис Тейлър от ъглов удар. Така на полуфиналите Милуол ще срещне елитния Уигън, като срещата им ще бъде реално повторение на финала за Купата на Лигата през 1999 година.

Играчите на Блекбърн, които в първата среща не се стараха особено да стрелят във вратата на Лъвовете, този път стартираха доста уверено в мача и от самото начало започнаха да обсипват вратаря Дейвид Форди с удари. В 4-ата минута Лиън Бест можеше да вкара, но вратарят отби.

И след началото на второто полувреме северняците започнаха агресивно, като в 63-ата минута беше най-чистото им положение. Отново Лиън Бест получи топката пред наказателното поле, влезе с дрибъл вътре, преодолявайки трима защитници и стреля, но пред голлинията се намеси Шейн лоури, който изрита кълбото напред.

Турнир за Купата на Англия, срещи от четвъртфиналите- преиграване: Блекбърн Роувърс - Милуол 0:1 на 1-и април: Челси - Манчестър Юнайтед