Манчестър Юнайтед отново преживя положителни емоции и може би тежката загуба в дербито с Ливърпул в предишния кръг може да бъде забравена. След като победи и отстрани Олимпиакос в Шампионската лига, сега Юнайтед постигна втори успех тази седмица и спечели с 2:0 при гостуването си на Уест Хем от 31-ия кръг на Висшата лига.

В отсъствието на контузения Робин ван Перси очаквано Уейн Рууни си взе главната роля в атаката на "червените дяволи" и реализира и двете попадения във вратата на "чуковете".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Рууни откри резултата още в 8-ата минута, а всичко бе решено още през първото полувреме след нов негов гол в 33-ата минута. Особено впечатляващо бе първото попадение, при което Рууни вкара почти от центъра прехвърляйки вратаря на домакините Адриан, изпълнение, с което впечатли дори специалиста на подобни удари Дейвид Бекъм, който бе на трибуните.

Вторият гол на Рууни пък го изкачи на трето място във вечната класация на голмайсторите на Манчестър Юнайтед - след Боби Чарлтън и Денис Лоу. Уейн Рууни е отбелязал 212 гола с рекордьорът Боби Чарлтън е с 249 гола.

Манчестър Юнайтед остава на 7-о място, но вече е с 51 точки и изостава само с 3 от 5-ото място, което дава право на участие в Лига Европа, и където в момента е Евертън. Шампионската лига обаче изглежда мираж, тъй като 4-ият Арсенал е далеч напред с 62 точки. Уест Хем заема 14-о място с 31 точки, с 6 над зоната на изпадащите.

Тъй като Бекъм бе на "Болейн Граунд" нямаше как специалисти и фенове да не си спомнят и сравнят попадението на Рууни с фамозния гол на бившия на бившия №7 в първия кръг на сезон 1996/1997 срещу Уимбълдън. Тогава в мач, който също се игра в Лондон, Дейвид Бекъм прехвърли от центъра вратаря Нийл Съливан и допринесе за победата с 3:0.