Манчестър Юнайтед записа първа победа през новата 2014 година. Звездите на "червените дяволи" се реваншираха за ужасния старт (три поредни поражения в три различни надпревари) пред почитателите си и победиха Суонзи с 2:0 в мач от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Сред зрителите на "Олд Трафорд" бе и селекционерът на английският национален отбор Рой Ходжсън. Шампионите пък си върнаха на уелския тим, който в началото на 2014-а ги елиминира от турнира за ФА къп.

Фулъм падна тежко от последния, Бербатов с цял мач >>

Въпреки надмощието си, Юнайтед не успя да стигне до гол през първата част. Това се случи малко след почивката. В 47-ата минута Аднан Янузай проби, Шинджи Кагава игра с глава, но топката бе избита от вратаря Тремел. От няколко метра обаче Антонио Валенсия я прати в мрежата за 1:0.

В 59-ата минута тимът на Дейвид Мойс стигна и до успокоителния втори гол. Атаката отново започна от Янузай, който се пребори за една топка в средата на терена, последва изстрел на Патрис Евра, получи се рикошет и Дани Уелбек с технично отиграване реализира за 2:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Янузай, който се представи брилянтно в този мач, имаше добра възможност да запише името си сред голмайсторите, но в самото начало на двубоя удари гредата.

Челси се справи с "тигрите", ще нощува на върха >>

Въпреки успеха си, Манчестър Юнайтед е седми в класирането с 37 точки. Суонзи пък е 13-и с 21 точки. Начело е Челси с 46. "Сините" обаче може да бъдат изместени от Манчестър Сити и Арсенал, които играят съответно в неделя и в понеделник.