Манчестър Сити се наложи над домакина Уест Хям с 3:1 като гост и излезе на четвърто място в класирането на английската Висша лига.

"Гражданите" доминираха в мача срещу "чуковете" от Лондон и заслужено победиха. Аржентинският нападател Серхио Агуеро бе с основен принос за победата с два гола и асистенция. Агуеро откри резултата в 16-ата минута, а шест минути след почивката отново той покачи на 2:0 с
глава.

Уест Хям върна един гол след атрактивна ножица на Рикардо Вас Те в 58-ата минута, но домакините нямаха сили за обрат. Десет минути преди края Давид Силва получи пас от Агуеро с пета и с техничен удар покрай вратаря затвърди победата на Сити.

Още резултати от изиграните срещи от 8-ия кръг в английското футболно първенство:

Нюкасъл Юнайтед - Ливърпул - 2:2
Суонси Сити - Съндърланд - 4:0
Стоук Сити - Уест Бромич - 0:0
Евертън - Хъл Сити - 2:1
Манчестър Юнайтед - Саутхямптън - 1:1
Челси - Кардиф Сити - 4:1
Арсенал - Норич - 4:1