Ливърпул нанесе първа загуба на Тотнъм от 12 мача. Мърсисайдци биха с 3:2 в дербито на 29-ия кръг на английското първенство.

Двубоят на "Анфийлд" предложи много емоции на зрителите. Те се насладиха на два пълни обрата. Домакините откриха резултата, допуснаха да се стигне до 2:1 за Тотнъм, но все пак стигнаха до успеха.

Луис Суарес даде аванс за Ливърпул. Ян Вертонген изравни за Тотнъм в края на първата част. Отново белгиецът се разписа в началото на втората част и даде аванс на "шпорите".

Лорис възстанови равенството. Пет минути преди края Стивън Джерард донесе успеха на мърсисайдци след точно изпълнена дузпа. Суарес бе съборен в наказателното поле от Асу-Екото и реферът посочи бялата точка. Гостите претендираха за симулация, но съдията бе непреклонен.

Тотнъм остава на трето място, а Ливърпул е шести.

В друга среща от кръга Нюкасъл се наложи над Стоук Сити с 2:1.